Свято

1 вересня в коледжах Одеси відзначили День знань

1 (12)
« 1 of 9 »

Початок нового навчального року в житті учнів і студентів – завжди хвилююча й відповідальна подія. Але для новачків-першокурсників це особливі, ні з чим не порівнянні емоції. Першого вересня в урочистій обстановці пройшло вшановування новоспечених студентів відразу трьох коледжів: Юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія», а також Економіко-правового та Медичного коледжів Міжнародного гуманітарного університету.

Рання професійна орієнтація позитивно позначається на підготовці фахівців. І ця аксіома доказу не потребує. Випускники коледжів на голову вище випускників шкіл, які приходять вчитися після одинадцятого класу.
Я задоволений, що ми перші двадцять років тому запропонували таку систему освіти. Тепер коледжі – найпрестижніші структурні підрозділи наших університетів. Чим раніше студенти починають вникати і вивчати обрані предмети і спеціальності, тим успішніше вони опановують професію. Наприклад, – факультет лінгвістики і перекладу МГУ. Там наші студенти вивчають відразу п’ять мов: англійська, французька, німецька, китайська та арабська. В цьому році додали іспанську мову.
розповів президент престижних вузів Сергій Ківалов.

Важко сказати, хто більше хвилювався в цей день в просторому подвір’ї в Бісквітному провулку: діти, які вперше наділи нарядну форму з погонами, краватками та головними уборами та встали в строй, або їх батьки, які не зводили щасливих очей зі своїх чад, які несподівано стали дорослими.
Президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергій Ківалов радий бачити першокурсників коледжів такими охайними в єдиній красивій формі:

Це один з головних елементів виховної роботи наших навчальних закладів. Студентів коледжів легко впізнати здалеку. Всі хлопці ходять в однаковій формі. Тим самим, ми створюємо сприятливі умови для всіх.
Звертаючись до студентів, Сергій Васильович підкреслив:
Ви зробили перший відповідальний крок у житті, ставши студентами престижних навчальних закладів. Це правильний вибір. Поступивши в коледж, ви визначилися з майбутньою професією – юриста, економіста, стоматолога. І при цьому, на відміну від ваших однолітків, ви йдете на крок вперед. Тепер у вас перед ними є певні переваги.

Переваг і справді багато: згідно з новими правилами прийому, випускники, які закінчили дев’ять класів з відзнакою, автоматично зараховуються до Юридичного, Економіко-правового і Медичного коледжів без складання вступних іспитів.
Поки їхні однолітки будуть вчитися в десятому і одинадцятому класах, тільки готуючись вступати до вузу, ці студенти вже закінчать два курси коледжу. А коли вчорашні школярі закінчать перший курс – у цих хлопців в руках вже буде диплом молодшого спеціаліста, – з яким вони без зусиль зможуть влаштуватися за фахом. І головне: після закінчення коледжу випускники можуть стати студентами відразу третього курсу Національного університету «Одеська юридична академія» або Міжнародного гуманітарного університету та отримати престижну і затребувану професію. Причому, без здачі Зовнішнього незалежного оцінювання.
Сергій Васильович повідомив невтішний факт: в нинішньому році кожен сьомий абітурієнт в Україні не склав ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання), а великий відсоток абітурієнтів склали ЗНО, отримавши бали, з якими практично немає шансів пройти конкурсний відбір на бажану спеціальність.
Ніколи не було такого провального року, – зауважив Сергій Ківалов. Тому можливість вступити без здачі ЗНО, яку надають коледжі своїм випускникам, – це дійсно прекрасний шанс здобути вищу освіту.

Зрозуміло, що майбутнє вузів багато в чому визначається набором студентів. А набір в цьому році відмінний, зізнався Сергій Ківалов, зробивши акцент, що читати лекції і вести семінари студентам коледжів будуть професори НУ «ОЮА» та МГУ – доценти, доктори та кандидати наук:
Ми набрали достатню кількість студентів в Юридичний, Медичний та Економіко-правовий коледжі. Тут дуже затребувані спеціальності. На кожному курсі обов’язково проводяться професійні стажування: і Національний університет «Одеська юридична академія», і Міжнародний гуманітарний університет мають домовленості з органами державної влади, місцевого самоврядування, провідними українськими і зарубіжними компаніями, установами освіти, де дітей беруть на практику і де вони зможуть працевлаштуватися після закінчення коледжу. До слова, деякі наші студенти влаштовуються на роботу за фахом ще під час навчання в коледжі.

Навіть побіжного погляду достатньо, щоб зрозуміти: тут створені найсприятливіші умови для навчання: просторі приміщення, обладнані всім необхідним кабінети, красива озеленена територія.
Але до нового навчального року виблискують чистотою і порядком не тільки аудиторії. Тут завершилася реконструкція студентського кафе.
У батьків першокурсників можуть виникнути питання, як і де харчуватимуться їхні діти. Кажу з повною впевненістю – можете бути спокійні. Діти будуть вчасно і якісно харчуватися. У нинішньому році після ремонту відкрилося сучасне студентське кафе з доступними цінами на страви домашньої кухні. Все кухонне обладнання нове, готують дійсно дуже смачно. У кафе дуже приємна атмосфера, зручні столики, так що студентам і викладачам є, де пообідати з комфортом.
– розповів Сергій Васильович.
Я давно для себе вирішила, що хочу стати юристом, адвокатом, – розповіла студентка першого курсу Юридичного коледжу НУ «ОЮА» Настя Майстренко. – Від друзів дізналася про Юридичний коледж, у них були тільки позитивні відгуки. Я зацікавилася, і ось я тут.

Тремтіли від хвилювання голоси першокурсників, які влилися сьогодні в дружну студентську сім’ю. Переповнялися почуттям вдячності батьки, чиї діти навчатимуться і отримувати знання в комфортних умовах в навчальних закладах європейського рівня. Цікаво, що деякі батьки – самі в минулому студенти цих коледжів, а тепер ось привели сюди вже своїх дітей. Так складаються справжні сімейні династії.
Звучали теплі привітальні промови та мелодійні пісні. На завершення церемонії Сергій Ківалов вручив першокурсникам коледжів символічний Студентський квиток, а в синє першовересневе небо здійнялися яскраві жовто-сині кулі.

Детальніше:http://www.slovo.odessa.ua/main/29657-1-sentyabrya-v-kolledzhah-odessy-otmetili-den-znaniy.html#ixzz5PsVO56fr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *